cz / en / de

Knihožrout 2019

02.01.2019

KNIHOŽROUTSKÁ PRAVIDLA

 

  • Hra je určena pro děti ve věku od 6 do 15 let.
  • Zapojením do hry se stáváš „Knihožroutem“ bojujícím o pohár Knihovny Kroměřížska.
  • Zaregistrovat se můžeš u knihovnic, které ti vydají hrací kartu, do které budeš po celý rok sbírat razítka a body za účast v nejrůznějších akcích pořádaných oddělením pro děti a mládež.
  • Informace o pořádaných akcích najdeš vždy na letácích rozmístěných v dětském oddělení nebo na našem facebooku (www.facebook.com/detskeknihkm). Na letáku bude vždy i informace o tom, zda je tato akce bodovaná v Knihožroutovi. Čím větší akce, tím více bodů! Nezapomínej, že rozhodnout o tvém vítězství může i jediný bodík za tvé zapojení nebo účast v nenápadné malé akcičceJ!
  • Pokud přivedeš do knihovny kamaráda/kamarádku, který/která se zaregistruje jako nový čtenář/čtenářka, můžeš získat maximální nejvyšší počet bodů z naší bodovací stupnice! Pokud se také rovnou zapojí do naší hry, automaticky i on/ona získá jako dárek přidělené body.
  • Když splníš jakýkoliv knihožroutský úkol nebo se zúčastníš knihožroutské akce, přijdi s hrací kartou za knihovnicí. Ta ti do ní zapíše přidělené body.
  • Na konci roku knihovnice sečtou body všech hráčů. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne na začátku následujícího roku. První tři nejúspěšnější Knihožrouti získají pohár Knihovny Kroměřížska, slavnostní šerpu a knihu.

 

 

Přejeme ti hodně štěstí ve hře a těšíme se na společná setkávání!

                                                        Tvé knihovnice Marcela a Klára


« zpět

Novinky

04.07.19

eknihy na dovolenou

Využijte nabídku na eknihy na adrese: https://ctenarum.cz

05.06.19

Nově vybavená letní čítárna

S příchodem pěkného počasí jsme opět otevřeli letní čítárnu v dospělém oddělení a vybavili jsme ji pro vás novým nábytkem.

04.06.19

Den Rumunska v Kroměříži 6.6.2019

Navštivte Den Rumunska 6.6.2019 od 10.00 v Domě kultury. Program je plný folklórních tradic a určitě nebudete litovat. Uskuteční se pod záštitou a za přítomnosti rumunské velvyslankyně Carmen Burlacu v Kroměříži Těšíme se na Vás !  

24.04.19

Centrum dialog: Knihy do knihoven

Knihovna Kroměřížska podporuje projekt  "Knihy do knihoven". Cílem projektu je vybavit keňské a guinejské školní knihovny alespoň tisícovkou knih a poskytnout je nejen studentům škol, ale i široké veřejnosti.

11.04.19

Ocenění knihoven a knihovníků

Ocenění vyhlašuje každým rokem Krajský úřad Zlínského kraje ve spolupráci s Krajskou knihovnou Fr. Bartoše ve Zlíně, p.o. a dále ve spolupráci s knihovnami v Kroměříži, Uherském Hradišti a Vsetíně

Kalendář akcí

26.06.2019 – 31.08.2019   Výstava

Sami proti všem... výstava

Příslušníci SNB v srpnu 1968

01.07.2019 – 31.08.2019   Výstava

Kroměřížský archiv a jeho sbírky

Výstava zajímavých dokumentů z kroměřížského archivu