cz / en / de

Vyšel nám "Bezceler"

02.04.2019

Jaká byla pravidla BEZCELERU?

Příběh jsme chtěly napsat pro vás, naše čtenáře, proto jsme vás přizvaly ke spolupráci. Chtěly jsme vědět, o čem byste si příběh představovali, proto jsme vám daly možnost volby. Každý týden jsme zvěřejnily na tabuli dvě možnosti, ze kterých jste si mohli vybrat. První týden jste si vybírali, jaký žánr má kniha mít. Volili jste mezi fantasy a dobrodružstvím. Hlasování bylo těsné, proto jsme se snažily oba žánry v příběhu skloubit. Další týden jste svými hlasy určili, kdo má být hlavním hrdinou, zda zakřiknutý, chytrý kluk nebo odvážná holka se smyslem pro spravedlnost. Zvítězila druhá možnost a tak se zrodila Saša. Třetí týden jste si mohli zvolit, kdo bude úhlavním nepřítelem hrdinky. Mohla to být nespravedlivá a přísná učitelka nebo parta kluků vedená největším sígrem ve škole. Vaše volba padla na partu a tak vstoupil do příběhu Sašin nepřítel Fredy.

Hlasovali jste pomocí připravených hlasovacích lístků, které jste vhazovali do krabiček označených možnost A nebo možnost B. Vždy po týdnu jsme hlasy sečetly. Výsledky jsme průběžně zveřejňovaly i s počtem hlasujících.x

Do této hry se zapojilo 114 dívek a 69 chlapců. Vám všem děkujeme, protože výsledky vašeho hlasování pro nás byly při psaní dobrým vodítkem.


« zpět

Novinky

05.06.19

Nově vybavená letní čítárna

S příchodem pěkného počasí jsme opět otevřeli letní čítárnu v dospělém oddělení a vybavili jsme ji pro vás novým nábytkem.

04.06.19

Den Rumunska v Kroměříži 6.6.2019

Navštivte Den Rumunska 6.6.2019 od 10.00 v Domě kultury. Program je plný folklórních tradic a určitě nebudete litovat. Uskuteční se pod záštitou a za přítomnosti rumunské velvyslankyně Carmen Burlacu v Kroměříži Těšíme se na Vás !  

24.04.19

Centrum dialog: Knihy do knihoven

Knihovna Kroměřížska podporuje projekt  "Knihy do knihoven". Cílem projektu je vybavit keňské a guinejské školní knihovny alespoň tisícovkou knih a poskytnout je nejen studentům škol, ale i široké veřejnosti.

11.04.19

Ocenění knihoven a knihovníků

Ocenění vyhlašuje každým rokem Krajský úřad Zlínského kraje ve spolupráci s Krajskou knihovnou Fr. Bartoše ve Zlíně, p.o. a dále ve spolupráci s knihovnami v Kroměříži, Uherském Hradišti a Vsetíně

10.04.19

ARTýden 20.-26.5.2019

Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby - ARTýden

Kalendář akcí

17.06.2019 – 15.07.2019   Výstava

To dáme!

Čtení bourá jazykové bariéry, aneb Slovensky to dáme! - výstava výtvarných prací žáků s tématem Ružomberské pověsti.

20.06.2019   Přednáška

Rakovina prsu

Přednáší Kateřina Vondráčková z Mamma help centrum Zlín

27.06.2019   Přednáška

Akademie 3. věku

Procházka Podzámeckou zahradou s Cyrilem Měsícem

27.06.2019   Beseda pro veřejnost

Kouzelný svět léčivých rostlin

Setkání se známým bylinkářem MUDr. Zbyňkem Mlčochem, spojené s ochutnávkou